محل تبلیغات شما

نکاتی درباره وبلاگ نویسی

دوستان سلام.تاحالا به این فکر کردین که یک وبلاگ داشته باشید و شروع کنید به نوشتن عقاید و اطلاعاتتون؟ یا اینکه می خواستین خاطراتتون رو توش بنویسید؟ آیا می خواستین وبلاگ نویسی رو شروع کنید، اما نمی دونستید یه وبلاگ خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه و یه وبلاگ نویس خوب باید چه نکاتی رو رعایت کنه؟ می خواید آمار بازدید وبلاگتون بالا بره و نمی دونید چطور باید این کار رو بکنید؟

پس در ادامه مطلب با من همراه باشید .

1.وبلاگ نویسی= کوتاه نویسی یا به اندازه نویسی؟

یکی از ویژگی های وبلاگ کوتاه نویسیه . هیچ کس حاضر نیست ، زمان زیادی رو صرف خوندن یه مطلب اینترنتی کنه ؛ اونم با این سرعت اینترنت ایران. پس سعی کنید که مطلبتون خیلی طولانی نباشه ، اما خیلی کوتاه هم نباشه چون اگه خیلی کوتاه باشه ، وبلاگتون تو صفحه اول سرچ گوگل ، قرار نمی گیره ؛ چون کوتاه بودن بیش از حد باعث میشه این مطلب و یا حتی وبلاگتون بی ارزش جلوه داده بشه.

2. تصویر یادت نره

تو هر مطلب حداقل یک تصویر بذارید، چون تصویر باعث جذب شدن بیشتر تر مخاطب و بالا رفتن آمار بازدید میشه . گاهی هم محتوای ویدئویی تولید کنید.

نکته مهم: سعی کنید تصویر برای خودتون باشه و از جایی نگیرید.

3. ذکر منبع

این که دیگه گفتن نداره، ذکر منبع باعث میشه اعتبار وبلاگ شما بالا بره . تازه اصلاً انسانی نیست که اطلاعاتت رو از جای دیگه ای به دست بیاری و منبعش رو ذکر نکنی.

4.به روز باشید

به روز بودن نتنها به معنی به روز کردن وبلاگ یا همون هر روز مطلب قرار دادن در وبلاگه ، بلکه به معنای اطلاعات به روز داشتن هم هست. از اوضاع کشور مطلع باشید. موضوعات به روز رو که برای مردم مهم هست ،  انتخاب کنید ؛ میخواد درباره اوضاع ی یا اقتصادی باشه یا آخرین اخبار سلبریتی ها و مد و یا هر چیزی که وبلاگ شما به اون مربوط میشه . مخصوصاً اگه مقاله علمی می نویسید، اطلاعاتتون حتماً باید به روز باشه و آخرین اطلاعات و اتفاقات مهم دنیای علم رو در اون ذکر کنید.

5.مخاطب رو سورپرایز کنید

گاهی از روال عادی وبلاگ خارج بشید و موضوعی رو مورد بحث قرار بدید که مخاطب سورپرایز بشه و بدونه که وبلاگ شما همیشه یکنواخت نیست. مثلاً اگه شما همیشه درباره مد صحبت می کردید ، اینبار در باره اخبار جدید فلان بازیگر حرف بزنید و یا اگه همیشه مطالب علمی در وبلاگتون قرار می دادید اینبار یه داستان کوتاه بنویسید یا هر چیز دیگه.البته فراموش نکنید که وبلاگ شما فقط یک موضوع رو دنبال می کنه و این سورپرایز ها نباید مدام اتفاق بیوفته وگرنه دیگه سورپرایز نیست و برنامه روتین شما به حساب میاد.

6.گاهی برنامه رو عوض کنید

اگر وبلاگ شما مثل وبلاگ من برنامه خاص خودش رو داره ؛ گاهی برای تنوع برنامه رو عوض کنید. مثلاً وبلاگ من همیشه برنامه خاص خودش رو داره ، چند وقت پیش یه داستان سریالی علمی – تخیلی در وبلاگ قرار دادمو طبق برنامه پیش نرفتم . یا همین تازگیا یک داستان سریالی نوجوانانه دروبلاگ قرار دادم ، بعد به هوای اون برنامه وبلاگ رو به کلی می تونم عوض کنم ، یا حتی می تونم بی برنامه پیش برم.

البته یادتون باشه وقتی این تغییر برنامه رو دروبلاگ انجام می دید قبلش حتما بازدید کننده ها رو، طی انتشار یک مطلب ثابت ، مطلع کنید.

7. داستان نویسان، سریالی بنویسند

افرادی که داستان می نویسند ، بهتره سریالی بنویسند ؛ چون این باعث میشه مخاطب تا پایان داستان هر روز داستان شما رو دنبال کنه و این موضوع باعث پر بازدید شدن وبلاگ شما و در نهایت قرار گرفتنش در صفحه اول سرچ گوگل میشه .

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه، شاد، سلامت و موفق باشید.

(عروس کِشون وداماد کُشون)

(چگونه دنیا به آخرمی رسد)

همه‌ی ما ارزشمندیم

وبلاگ ,رو ,، ,برنامه ,روز ,داستان ,وبلاگ شما ,به روز ,باعث میشه ,و یا ,باشه و ,نکاتی درباره وبلاگ

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

الناس کلهم احرار تراوین کلاسیک با سرعت بالا صدای سکوت من عمومی(مذهبی وعلمی و..) گروه عربی ناحیه 2 سنندج - کردستان باشگاه هیربد 10 Rita's game خرید مخزن پلی اتیلن آب در استان تهران eshgham-m pleatlobsspeedex