محل تبلیغات شما

سؤالاتی که برای نوشتن مطالب جذاب باید از خود بپرسیم

خیلی ها از من می پرسند که چه مطالبی برای مخاطب جذاب است یا اینکه چطور می شود مطالب جذابی نوشت. من همیشه سعی کردم  تا حد امکان به این سؤال ، جواب بدم. مطالب زیادی در وبلاگم قرار دادم که در اون ها به این سؤال جواب دادم.

اما چند روز پیش داشتم کتابی می خوندم که درباره نویسندگی و بهتر نوشتن بود، بله من یک دانش آموز و دانشجوی ابدی ام . همیشه احساس می کنم نیاز به یادگیری بیشتری دارم. خلاصه که.در اون کتاب مطلبی از خانم پاتریشیا ویلیامز منتشر شده بود و خانم ویلیامز در اون کتاب از سؤال هایی گفت که برای مطمئن شدن از جذاب بودن مطلبمون ، مهمه که از خودمون بپرسیم. من این سؤالات رو در زیر برای شما بیان می کنم. بهتره که قبل از نشر مطلب در وبلاگ یا انتشار اون در کتاب این سؤال ها رو از خودتون بپرسید:

1.  این مطلب قرار است روی چه کسی تأثیر بذاره؟

2.  چطوری میشه اثر گذاری اونو بیشتر کرد؟

3.  آیا میشه از دیدگاه دیگه ای به این مطلب نگاه کرد؟

4.  آیا کسی هست که نخواد این مطلب رو بخونه؟چرا؟

5.  چطوری می تونم خواننده رو درگیر مطلب کنم؟

6.  در زمان نوشتن به چه افرادی توجه نکردم؟

7.  از چه منابعی می تونم برای غنی تر شدن مطلبم استفاده کنم؟

8.  برای بیان داستانم از  چه دیدگاهی می تونم استفاده کنم؟

9.  چه اشخاص و گروه هایی، در چه سنی و با چه اندازه تحصیلاتی ، از چه نژاد و طبقه ای ، با چه مذهب و قومیتی ، می تونن به داستانم اضافه بشن؟

البته درباه سؤال آخر - به نظر من- هر شخصی رو که در داستان خواستید استفاده کنید ، خودتون باید از قبل با شخصیتش یا قوم و مذهبش آشنایی نسبی داشته باشید و اگر ندارید بهتره درباره تمام نکاتی که برای شخص در نظر دارید، تحقیق کنید.

(عروس کِشون وداماد کُشون)

(چگونه دنیا به آخرمی رسد)

همه‌ی ما ارزشمندیم

، ,سؤال ,رو ,مطلب ,اون ,نوشتن ,که برای ,به این ,باید از ,می تونم ,که در ,برای نوشتن مطالب

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سبک زندگی ساعت مچی کاسیو | مدل های 2013 nenebappi اریا مقاله اقــلــیـــم وجـــــــود برای روح بلند میرزا جواد آقا تهرانی ره آپدیت نود 32|یوزر نیم و پسورد نود 32| ورژن 9 |اسمارت سکوریتی تهیه و توزیع مواد پتروشیمی khorramabad فرنوشا